Ze Semetínské medolízačky

Akce včelařů údolí Semetín ve spolupráci se Spolkem pro zachování Valašských tradic a Městem Vsetín, která proběhla v hospůdce „Maldovka“ v Semetíně v sobotu 23.listopadu 2019.

Medolízačka nebyla zaměřená pouze na soutěž a ochutnávku medu, ale přiblížila přítomné veřejnosti včelařství jako takové. Důraz byl dán na vzájemné poznávání náročné práce včelařů se včelami v měnících se podmínkách.

Hlavní pořadatel, včelař pan Petr Chytil se ve své výstižné přednášce s videoprojekcí úspěšně snažil prezentovat význam včely medonosné pro lidstvo, stejně tak i prospěšnost medu pro zdraví celé naší populace. Neopomenul ani účinné zavádění nových metod léčení včel bez tvrdé chemie, včasné rozpoznávání nemocí a hlavně jejich včasná diagnostika,

Poděkování v přípravě a v samotné realizaci soutěže náleží i panu Petrovi Vičanovi z Vigantic, který svými odbornými radami a nezištnou pomocí pomohl k vytvoření možné vznikající tradice, která jak se zdá má i potenciál dalšího rozvoje.

Návštěvníci mohli od něj ochutnat vystavené i  netradiční, ochucené medy. K lízání tak byl například med s kávou, chilli, med pro posílení imunity nebo také severokorejský med.

A pro všechny přítomné připravili včelaři k ochutnání i medové nápoje – medovinu a také víčkovici.

 

Výsledky:

Hodnocení medu veřejností předcházelo hodnocení kolegiem včelařů, dále byly uděleny zvláštní ceny místostarosty Města Vsetín p. Tomáše Pifky a ceny hospůdky Maldovky

Cena kolegia:
1. Vladimír Skácel
2. Veronika Putalová
3. Michal Koňařík

Cena veřejnosti:
1. Veronika Putalová
2. Michal Koňařík
3. Vladimír Skácel

 

Cena místostarosty:
1. Petr Chytil
2. Josef Zádrapa
3. Veronika Putalová

 

Cena Maldovky:
1. Josef Zádrapa
2. Tomáš Adámek
3. Veronika Putalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *